Atgal
Blogas
6 natūralūs būdai padėti odai nudegus saulėje

Kartais kad ir kaip mėgintume apsisaugoti nuo tiesioginių saulės spindulių, odos paraudimų ir nudegimų išvengti nepavyksta. Kai taip nutiks kitą kartą, pasinaudokite mūsų pateiktais patarimais kaip sumažinti neigiamus nudegimų padarinius.

Pasikliaukite šaltu vandeniu

Per daug pasikaitinus saulėje veido ar viso kūno odą vertėtų prausti šaltu vandeniu, nes jis apsaugo odą nuo pūslių susidarymo. Tačiau efektui pasiekti reiktų ne greitai apsilieti šaltu vandeniu, tačiau leisti šaltam vandeniui įsigerti į odą, tad šalta vonia – tobulas variantas. Be to, nudegimų skausmą mažina net šalto vandens gėrimas, nes perkaitusiai odai reikia drėkinimo ir vėsinimo iš vidaus.

Naudokite tik natūralų alijošių

Nepaslaptis, kad alijošius padeda malšinti nudegimus, tačiau ne visos priemonės, savo sudėtyje, turinčios alijošiaus yra efektyvios. Nudegimams mažinti geriausia naudoti kuo natūralesnį alijošiaus gelį. Kaip jį atskirti? Natūralaus gelio spalva varijuoja nuo permatomos iki švelniai auksinės. Jei gelio spalva kitokia, vadinasi jo sudėtyje yra dažiklių ir kitų priedų, kurie gali tik dar labiau sudirginti odą. Taip pat būtina paminėti, jog alijošiaus gelis bus veiksmingiausias jei palaikysite jį šaldytuve ape 30 munučių ir tik po to storu sluoksniu padengsite odą. Leiskite geliui pabūti ant odos, o po 15 minučių nuskalaukite vėsiu vandeniu. Procedūrą galima kartoti kas tris valandas. Jei neturite alijošiaus gelio, galite supjaustyti ir odą padengti šalto agurko gabalėliais, efektas taip pat labai geras.

Mirkykite nudegusias vietas piene

Anksčiau minėjome, kad šaltas vanduo padeda nudegus, tačiau jei į vandenį įpilsite pieno – efektas bus dar geresnis. Nudegus saulėje, naudinga paslepinti vėsia ar šalta vonia, į vandenį įpylus 6 stiklines pieno. Tokia procedura padės sumažinti kūno temperatūrą bei mažins uždegiminius procesus dėl piene esančių riebalų bei baltymų.

Pasigaminkite žaliosios arbatos kompresą

Žalioji arbata turi neįtikėtiną gerą poveikį jautriai odai puoselėti. Nudegus saulėje galima užplikyti žaliosios arbatos, jai atvėsus palaikyti šaldytuve ir vėliau naudoti kaip kompresą nudegimams mažinti.

Juodasis sąrašas

Persikaitinus saulėje vertėtų vengti priemonių su citrusianiais vaisiais bei aliejais, kad oda nebūtų dar labiau dirginama. Taip pat venkite produktų, sudėtyje turinčių Saulėje perkaitusi oda yra ypač jautri citrusiniams vaisiams, įvairiems aliejams bei karščiui, tad venkite priemonių, turinčių petrolato ar lidokaino, nes jų patekimas ant odos tik dar labiau ją sudirgins ir išsausins. Na ir žinoma, reikia nepamiršti, jog kol nudegimas nepraeis, reikia vengti tiesioginių sausės spindulių ir į lauką eiti tik apdengus odą drabužių sluoksniu.

Pasidalink straipsniu
Panašūs straipsniai