Atgal
Blogas
Įsitikinkite, kodėl plaukus privalote skalauti šaltu vandeniu

Jei yra tiesa, dėl kurios vieningai sutaria visi plaukų priežiūros ekspertai, tai prieš baigiant plauti plaukus, naudinga juos nuskalauti šaltu vandeniu. Jei nepabijosite kelias minutes pakentėti, plaukai taps akivaizdžiai stipresni, labiau spindės ir bus sveikesni.

Riebalai atlieka apsauginę galvos odos funkciją. Būtent galvos odos galinami riebalai suteikia plaukams ir galvos odai reikiamos drėgmės. Kaip ir galima tikėtis, karštas vanduo naikina šį apsauginį riebalų sluoksnį, taip darydamas žalą jūsų galvos odai bei plaukams. Paradoksalu, tačiau kuo daugiau naudojame karšto vandens plaudamos galvą, tuo daugiau riebalų pradeda gaminti galvos oda, tad laikui bėgant oda vis labiau riebaluojasi. Be kita ko, jei naudosite karštą vandenį skalaudamos kondicionierių, plaukai neteks didelies dalies gerųjų medžiagų, kuriomis juos pamaitino kondicionierius.

Šiltas vanduo neigiamai veikia ne tik galvos odą, tačiau ir pačius plaukus. Per visą plaukų ilgį yra išsidėstę mikroskopinio dydžio žvyneliai, plaukai spindi ir yra glotnūs kai šie žvyneliai yra prispausti prie plauko. Karštas vanduo atidaro žvinelius bei ardo jų stūktūrą, ko pasekoje plaukai šiaušiasi, šakojasi ir praranda žvilgesį. Taigi bent skalaudamos galvą vėsiu vandeniu užtikrinsite, kad jie nebus pažeidžiami ir atrodys stulbinamai.

Mes neskatiname jūsų plauti galvą šaltu vandeniu, kuo vėsesnį vandenį naudokite tik skalavimui, tačiau karšto vandens reiktų atsisakyti visiškai. Šampūnu galvą plaukite šiltu vandeniu, o kiek įmanoma vėsų naudokite pačioje plovimo pabaigoje. Tokia rutina – tiesiog ideali. Taigi jei plausite plaukus ne dažniau nei keturis kartus per savaitę ir naudositės patarimu vengti karšto vandes, neabejojame, kad liksite patenkinta rezultatais.

Pasidalink straipsniu
Panašūs straipsniai