Atgal
Blogas
Kaip yra iš tiesų: tavo oda sauso tipo ar tiesiog dehidratavusi/ištroškusi drėgmės?

Odos priežiūros ekspertai įspėja, jog yra skirtumas tarp sauso odos tipo ir odos, kuriai tiesiog trūksta drėgmės. Dalinamės patarimais kaip viena atskirti nuo kito ir spręsti abiejų keliamas odos problemas.

Taigi, kuo dehidratuota oda skiriasi nuo sausos odos tipo? Sausas odos tipas pasižymi mažesnėmis riebalų liaukomis, tad tokia odo išskiria mažiau sebumo, o dehidratuotai odai tieisog trūksta drėgmės. Kitaip tariant sausa oda yra nekintantis odos tipas, prie kurio reikia prisitaikyti, tačiau dehidratuota oda yra laikina odos būklė, kurią galima pakeisti. Dehidratuota oda nėra tik sausos odos problema, lygiai taip pat kartais drėgmės pritrūkti gali ir normalios, jautrios, mišrios ar net riebios odos savininkėms.

Tiesa, sausa oda turi didesnį polinkį į dehidrataciją, nes jos apsauginis odos sluoksnis yra plonesnis, ko pasekoje oda greičiau praranda drėgmę. Kita vertus, į riebumą linkusi oda taip pat turi trūkūmą: ji labiau linkusi į akne, ypač jei pritrūksta drėgmės. Kyla klausimas kodėl? Todėl, kad nes kai odai trūksta drėgmės ji gamina daugiau riebalų.

Sausa oda pleiskanoja ir yra jautri, o dehidratuota oda dažnai atrodo papilkėjusi ir paveikta uždegimo. Labai svarbu suprasti, ar oda dehidratavusi, ar sauso tipo, nes nuo to priklauso kokias odos priežiūros priemones turite rinktis. Sausa oda reiškia, kad jūsų riebalų liaukos gamina mažiau riebalų nei įprastai turėtų, dėl to tokiai odai reikia priemonių, kurios susideda iš riebalų pagrindo. Dehidratuota oda, atvirkščiai, reikalauja lengvos tekstūros, drėkiančių priemonių.

Kaip pačiai atskirti ar jūsų oda sausa, ar dehidratavusi? Tiesiog nuplovusi veidą vandeniu, minutę netepkite jokių priemonių ir stebėkite pojūčius: jei jaučiate tempimą, jūsų oda sausa.

Kokios gi yra dehidratacijos priežastys? Oro temperatūra ir drėgmė turi tiesioginį poveikį vandens kiekiui organizme, taigi ir odai. Taigi svarbiausia yra gerti kuo daugiau vandens. Žinoma, vandens stygius nėra vienintelė priežastis. Per didelis kavos, alkoholio, rūkymas, dažnas veido priežiūros priemonių, kurių sudėtyje yra alkoholio, naudojimas taip pat didina odos dehidratacijos riziką. Dažnas odos plovimas esant karštiems orams, buvimas patalpose su kondicionieriumi taip pat prisideda prie odos dehidratacijos.

Oda, kuriai trūksta drėgmės, linkusi į ankstesnius senėjimo procesus. Gera žinia ta, jog, pasitelkiant teisingas priemones, ši problema lengvai pašalinama. Visų pirma, į pagalbą reiktų pasitelkti antioksidantus, kurių gausi kai kuriuose vaisuose, pavyzdžiui, vyšniose, braškėse, bananuose ar manguose. O norėdamos dehidratuta oda rūpintis ir iš išorės, rinkitės priemones, kurių sudėtyje yra ingredientų, traukiančių drėgmę, pavyzdžiui, sviestmedžio sviesto ar hialurono rūgšties. Dar vienas variantas yra tieisog dažniau palepinti odą gėlių ekstakto dulksna.

Pasidalink straipsniu
Panašūs straipsniai