Atgal
Blogas
Tikrai veiksmingi būdai greitam spuogų naikinimui

Turbūt visoms pažįstama situacija, kad prieš pat svarbius įvykius, tokius kaip vakarėlis, darbo pokalbis ar pirmas pasimatymas, išdygsta nelauktas spuogas... Kad ir kaip norėtųsi, neįmanoma spuogo panaikinti per kelias minutes, tačiau, žinant tinkamus metodus, galima pernakt padaryti, jog spuogas ženkliai sumažėtų ir taptų nematomas. Jeigu įsidėmėsite šiuos patarimus, spuogai nebegadins jums nuotaikos!

Atraskite teisingus ingredientus

Spuogai yra ne kas kita kaip plaukų folikulo mikro uždegimas, dažniausiai sisidarantis dėl folikulo užsikimšimo, mikrobų ar riebalų, susidariusių ant opos paviršiaus, perteklio ar uždegimo.

Norint sėkmingai kovoti su spuogu, svarbu anksti jį pastebėti ir veiksmų imtis iškart tik pajautus jo požymius. Jei jaučiate, kad gali išaugti spuogas, prieš miegą opią vietą reiktų patepti produktais, turinčiais arbatmedžio aliejaus, salicio rūgšties arba benzoilio peroksido.

Benzilio peroksidas turi antikbakterinkių savybių bei padeda išdžiovinti folikule susikaupusius riebalus. Arbatmedžio aliejus taip pat džiovina spuogą, taip skatindamas jo nykimą. Na, o salicio rūgštis ne tik džiovina spuogą ir naikina mikrobus, tačiau taip pat padeda odai greičiau pašalinti susikaupusius pūlinukus. Šių ingredientų naudojimas padeda per naktį apraminti uždegiminius procesus, tad ryte spuogas yra mažiau matomas.

Investuokite į kokybišką veido prausiklį

Šveičiamųjų savybių turintis valiklis yra puikus pasirinkimas spuogų kankinamai odai, nes atkemša poras, skatina spuogų gyjimą bei padeda odai saugotis nuo vėlesnio jų susidarymo. Jei pasirinksite valiklį, turintį spuogus mažinančių ingredientų bei šviečiamųjų savybių, efektas per naktį sumažinti spuogą bus dar geresnis.

Kremas su hidrokortizonu – pagalba kovoje su spuogais

Jei spuogas, kurį norite sumažinti jau pasiekė stadiją kai matomas raudonis, į pagalbą galite pasitelkti kremą, turintį hidrokortizono. Jis padės naikinant spuogą, tačiau būtina įsidėmėti, kad šiuo kremu negalima piktnaudžiauti ir naudoti dažnai. Apskritai, rinkitės kremus, kurių konsistencija nėra klampi, geriausia paieškoti hidrokortizono kremo, kuris taip pat turi ir hialurono rūgšties, mat jos molekulės jungiasi prie vandens ir padeda neužkimšti porų.

Jokiu būdu nespauskite spuogo!

Žinome kaip tai knieti, tačiau turite susilaikyti nuo spuogo spaudimo. Tik pagalvokite, juk nesterilūs pirštai ir nagai gali situaciją tik pabloginti išplėsdami įvairias mikro infekcijas į uždegimo židinį. Be to, spuogo spaudinėjimas gali palikti randą. Tad, kad ir kaip niežtėtų pirštai, niekada nepasiduokite ir nespaudinėkite spuogo. Blogos pasėkmės to tikrai nevertos.

Sveikas gyvenimo būdas – tiesiausias kelias į gražią odą

Odos priežiūros priemonės yra veiksmingos, tačiau norint tinkamai rūpintis didžiausiu žmogaus organu – oda – ir sumažinti spuogų atsiradimo tikimybę iki minimumo, svarbiausia nepamiršti sveiko gyvenimo būdo. Taigi, gražios odos paslaptis slepiasi po pakankamu vandens vartojimu, poilsiu ir multivatimų bei probiotikų vartojimu. Iš kitos pusės, per didelis cukraus bei pieno produktų vartojimas skatina odos problemų vystymąsi. Tad norėdama išvengti odos problemų, visų pirma turite tinkamai rūpintis savo oda tiek iš išorės, tiek iš vidaus.

Pasidalink straipsniu
Panašūs straipsniai